وام ازدواج 10 میلیونی یا 15 میلیونی؟

سوال

سلام
ممنون از سایت خوبتون. خدا خیرتون بده.
من 11 فروردین 97 اقدام به ثبت نام وام کردم و تعیین شعبه شدم، وامی که برای من در سامانه ثبت شده، 10 میلیونی هست.
خواستم بپرسم به نظر شما الان بهتره همون وام 10 میلیونی رو پیگیری کنم و مدارک رو تحویل بانک بدم؟ یا ثبت نامم رو حذف کنم و منتظر بشم تا بخشنامه وام 15 میلیونی اعلام بشه؟ آیا ممکنه دریافت وام 10 میلیونی سریعتر از 15 میلیونی انجام بشه؟ چون ممکنه متقاضیا صبر کنن تا بخشنامه 15 میلیونی بیاد و بعد برن ثبت نام کنن و متقاضیاش زیاد بشه. من این وام رو نهایتا نا نیمه تیر لازم دارم.
متشکرم

حل شد 0
9 ماه 3 پاسخ ها 339 بازدید تازه وارد

پاسخ ها ( 3 )

 1. مشاور
  مشاورتیم وِسبی

  درود و سپاس از شما، اگر از ما مشورت بخواید ما میتونیم طبق روال افزایش وام طی سالهای قبل راهنماییتون کنیم ، سال گذشته که وام از 3 میلیون به 10 ملیون تغییر پیدا کرد، چند ماه طول کشید تا بانک مرکزی بخشنامه افزایش وام رو به کلیه بانکهای عامل بزنه، چرا که از لحاظ اعتباری اول باید منابع تامین اعتبار مشخص بشه و … بعد به بانکها ابلاغ بشه و این تازه آغاز ماجراست، چرا که بعد از ابلاغ اولیه بانک مرکزی، تا بانکها به صورت داخلی موضوع رو بررسی و نحوه اجرایی شدن و تامین اعتبار رو مشخص کنند و نهایتا به شعبشون ابلاغ کنند خودش یکی دو ماه طول میکشه، این یعنی یه پروسه 3 تا 5 ماهه تقریبا که در مورد افزایش وام از 3 به 10 اتفاق افتاد.
  در حال حاضر هم هنوز بانک مرکزی این بخشنامه رو ابلاغ نکرده و احتمالا به دلیل مشکلات اعتباری این موضوع زمانبر شده، بعد از ابلاغ هم شما حدود 2 تا 3 ماه در نظر بگیرید برای اجرایی شدن توسط شعب بانکها، البته این جدای از صفی هست که تشکیل میشه برای دریافت وام 15 میلیونی که خودش ممکنه بین 1 تا 6 ما بسته به بانکتون زمان دریافت وام رو متغیر بکنه.
  با توجه به توضیحاتی که عرض کردیم خدمت شما، تصمیم گیرنده شما هستید، اما شخصا اگر جای شما باشم این 10 تومن رو میگیرم و ارز خریداری میکنم(به عنوان مثال عرض میکنم)، قطعا تا اجرایی شدن وام 15 تومانی، همین 10 تومن ارزش همان 15 تومن رو در اون زمان خواهد داشت، باز تصمیم با شماست دوست خوبم…

  بهترین پاسخ
 2. محمد
  محمدتازه وارد

  ممنونم از پاسخ خوبتون

  • مشاور
   مشاورتیم وِسبی

   درود و سپاس از شما دوست عزیز، خوشحالیم که راهنمایی ما کارگشای شما بوده.

پاسخ دهید

نمایش

عبارت امنیتی برای بروزرسانی عبارت امنیتی، بروی تصویر کلیک کنید.