ممانعت از پرداخت وام ازدواج‎ به دلیل ورود به سال جدید

Question

سلام

برای وام ازدواج ثبت نام کردیم و تاریخ عقدمون مهرماه 94 هست. آخرین ثبت ناممون برای بهمن 95 هست که بانک تجارت بود و 20 اسفند همراه با ضامنها میخواستیم تمومش کنیم که مسئول وام شعبه گفت که بخشنامه اومده و گفتن که تا عید دیگه نپذیرید.

متاسفانه مسئول وام شعبه به دفعات دروغ گفته در موضوعات مختلف.
قبل از عید بهم گفت که بعد از عید بیاید و مشکلی نیست. سه روز قبل دوباره بهش مراجعه کردم و گفتم با ضامنها بیام؟ گفت بیاید. امروز به همراه ضامنها به بانک مراجعه کردیم ولی ایشون قبول نکرد که درخواست رو ثبت کنه چون وارد سال 96 شدیم و گفتن که فقط تا آخر سال 95 وقت داشتم.

قبل از این هم از اردیبهشت ثبت نام کرده بودم که 6 ماه تعیین شعبه نشدم و بعدش فهمیدم که باید بانک رو عوض کنم. چند بار بانک رو عوض کردم که یه بار تعیین شعبه شده بودیم منتهی هیچ اطلاعرسانی نشده بود و وقت پذیرش گذشته بود.

ثبت نام ما هنوز منقضی نشده و توی سایت هست. توی این شرایط تاریخ ثبت نام توی سایت ملاک هست یا تاریخ پرداخت؟ تقصیر من چیه که بانک بخشنامه کرده که نپذیرید؟ تقصیر من چیه که 8 ماه منتظر بودم ولی نشدم.

دروغ های مکرری رو مسئول به ما گفت. کارت ملی خانومم گم شده بود که وقتی ازش پرسیدم گفت که نمیتونید ثبت نام کنید در حالیکه بعد که به سایت مراجعه کردم دیدم گواهی موقت هم قبوله. همون موقع بهشون گفتم کارت ملی هوشمند 7 ماه طول میکشه صادر بشه و مهلتمون تموم میشه. گفت نه مشکلی نیست دو سال وقت دارید. برید 7 ماه دیگه ثبت نام کنید.
دروغ دیگه اینکه 5 بار مراجعه کردم و هیچ مدرکی رو ازم قبول نکرد و گفت با ضامنها بیارم. امروز که با ضامنها رفتیم میگه شما مدارکی تحویل ندادی و فقط اومدی سوال پرسیدی و رفتی!!!

الان چیکار باید بکنم؟ نامه ای از بانک مرکزی نمیشه گرفت؟ مگه تاریخ ثبت نام ملاک نیست؟ پس این دو ماه مهلتی که تعیین شده برای چیه؟
با شماره هایی که داخل سایت وام ازدواج گذاشته بودن تماس گرفتن که همه خدا رو شکر جواب نمیدن…

اطلاعات کد ملی رو از طریق ایمیل براتون فرستادم.

تشکر

solved 0
2 سال 3 Answers 3039 views تازه کار 0

About تازه کار

Answers ( 3 )

 1. مشاور
  مشاورتیم وِسبی
  0

  درود بر شما دوست عزیز، ما هم متاسفیم که شما بابت دریافت وام ازدواج تون اینقدر اذیت شدید، اما در مورد شرایط شما، طبق قوانین بانک مرکزی، اگر شما از تاریخ عقد تا انتهای سال بعد تو سایت وام ازدواج ثبت نام کنید و به هر دلیلی نتونید وامتون رو بگیرید، اگر دریافت وام ازدواج تون موکول بشه به سال بعد مثل وضعیت شما، باز وام بشما تعلق میگیره، یعنی شمایی که تاریخ عقدتون 94 هست، اگر تا آخر 95 ثبت نام کرده باشین توی سایت که کردین، امسال هم وام ازدواج بهتون تعلق میگیره.
  شما این مطلب رو به رئیس شعبه عنوان کنید که طبق قانون بانک مرکزی شما شرایط رو دارید، اگر قبول نکردن، میتونید این موضوع رو در گام اول از بازرسی خود شعبه واقع در سرپرستی شعبه پیگیری کنید، و اگر نتیجه نگرفتید در گام دوم و آخر، از اداره رسیدگی به شکایات بانک مرکزی میتونید پیگیر شین.
  پیشنهاد ما اینه که تا جایی که میتونید تو خود شعبه این موضوع رو حل کنید، یا حداکثر تا بازرسی سرپرستی، چون اگر کارتون به شکایت از طریق بانک مرکزی بکشه، درسته که قطعا نتیجه میگیرید، اما پروسه اش زمان بر خواهد بود.
  براتون آرزو میکنیم که زودتر به آنچه که میخواید برسید، اگر باز هم سوالی یا ابهامی بود، لطفا همینجا بپرسید.

 2. مصطفی عابدین
  مصطفی عابدینتازه کار
  0

  سلام

  ممنون از پاسختون.
  به شعبه مجدد مراجعه داشتم و این مطلب رو بهشون گفتم. مسئول وام گفت که همچین بخشنامه ای هنوز دستمون نرسیده. گفتم برای الان نیست و از قبل بوده.
  با مقام بالاتر تماس گرفتن که از ایشون بپرسن که ایشون هم گفتن همچین چیزی نداریم و مهلت پرداخت وام تا آخر 95 بوده و وام به ایشون تعلق نمیگیره.

  شما از مطلبی که گفتید اطمینان دارید؟ امکانش براتون هست که شماره بخشنامه و بندش و متنش رو بفرستید که بهشون بگم؟

  ممنون

 3. مشاور
  مشاورتیم وِسبی
  0

  درود مجدد، شماره بخشنامه 93/227701 بتاریخ 93/8/25 هست که توی سایت اصلی بانک مرکزی، به ترتیب زیر میتونید متن اصلیش رو ببینید:
  صفحه نخست » قوانین و مقررات » بخشنامه‌ها » بخشنامه های اعتبارات » سال 1393 » بخشنامه 93/227701

  مطابق این بخشنامه چون شما تو بازه ای که موعد ثبت نامتون بوده ثبت نام کردید، و به هر دلیل نتونستید وامتون رو بگیرید و وامتون افتاده سال بعد، باز مجددا وام بشما تعلق میگیره.

  Best answer

Leave an answer

Browse

Captcha Click on image to update the captcha .