بانک ملی وام ازدواج

Question

سلام وقت بخیر. ببخشید یکی از آشناهای من برای وام ازدواج بانک ملی ثبت نام کرده و برای بانک ملی تعیین شعبه شده رفته بانک گفتند ضامن باید حتما فرهنگی باشه یا کسی که حقوقشون بانک ملی واریز بشه . حالا اینا ضامن دارند که نامه کسر از حقوق هم داره ولی فرهنگی نیست و حقوقش بانک ملت واریز میشه نه ملی.

حالا میخوام بدونم این قانون همه بانکهای ملی هست یا نه و این برای حل این مشکل راهی هست ؟ ممنون از راهنماییتون

solved 1
3 سال 1 Answer 1561 views تازه کار 1

About تازه کار

Answer ( 1 )

 1. مدیر وسبی
  مدیر وسبیتیم وِسبی
  0

  درود مروارید عزیز و مرسی که مارو انتخاب کردید.
  مطلبی که هست اینه که شرایط ضامن رو هر شعبه بصورت افرادی تعیین میکنه، و یا نهایتا سرپرستی شعبه به شعبه اعلام میکنه، اما دست شعبه رو باز میگذاره.
  تنها دخالتی که بانک مرکزی تو این ضمینه کرده اینه که اعلام کرده به بانکها که نباید بابت هر وام ازدواج بیش از یک ضامن معتبر بگیرن، ولی تشخیص معتبر بودن ضامن رو گذاشتن بر عهده خود شعبه.
  در مورد آشنای شما هم باید بگم که دست خود شعبه ست که ضامن رو بپذیره یا نپذیره، اگر بخواد براحتی میتونه قبول کنه ضامن رو و کسی هم بشون نمیگه که چرا قبول کردید، حتی بخوان میتونن ضامن نگیرن، در این حد دستشون بازه.
  پیشنهاد ما به ما اینه که به شعبه مراجعه کنید، بشون بگید که با بانک مرکزی تماس گرفتین، گفتن که ضامن شما از نظر اونها معتبره و نباید شمارو مجبور کنن که ضامن با شرایط خاص اونا ببرید، البته بصورت دوستانه و نرم این مطلب رو بگید که شعبه شاکی نشه، چون اونطوری میتونه بیشتر اذیتتون کنه.
  اگر جواب نداد اونوقت از بخش اعتبارات سرپرستیشون باید پیگیری کنیم، اونا قبول کنن به شعبه میگن که شعبه هم قبول کنه.
  نهایتا اگر از شعبه و سرپرستی شعبه به نتیجه نرسیدیم ، مجبوریم از بخش رسیدگی به شکایات بانک مرکزی این موضوع رو پیگیری کنیم که امیدوارم به اونجا نرسه و شعبه قبول کنه.
  نتیجه پیگیریتون رو اینجا اعلام کنید ، سپاس از شما

  Best answer

Leave an answer

Browse

Captcha Click on image to update the captcha .