Register Now

Login


Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login


Register Now

دوست خوبم، اگر متقاضی وام ازدواج هستید، و یا برای وام اقدام کردید ولی هنوز موفق به دریافت وام ازذواج نشدید، فورا ثبت نام کنید تا از مشاوره تصصی ما بصورت کاملا رایگان برخوردار شده و سریعتر وامتون رو بگیرین...

پرداخت 150 هزار فقره وام ازدواج در هر ماه از اول مرداد 95

پرداخت 150 هزار فقره وام ازدواج در هر ماه از اول مرداد 95

طی بخشنامه ای بانک مرکزی مقرر کرد که شبکه بانکی کشور از مرداد امسال نسبت به پرداخت 150 هزار فقره وام ازدواج با یک ضامن معتبر اقدام کرده و همچنین هر 15 روز گزارش عملکرد و آمار خودشون رو در این خصوص به بانک مرکزی ارسال کنن. (لینک بخشنامه)

متن کامل این بخشنامه:

احتراماً، پیرو نامه های شماره 95.68719 مورخ 1395.3.4، شماره 95.94382 مورخ 1395.3.26 و شماره 95.131919 مورخ 1395.4.29 در خصوص تبصره 29 قانون بودجه سال جاری کل کشور، با عنایت به اهمیت و اولویت موضوع ازدواج جوانان و ضرورت فراهم کردن تسهیلات لازم برای این امر و با توجه به تصمیمات متخذه در کمیسیون اعتباری مورخ 1395.4.30 مقرر شد:
1-    از مردادماه سال جاری پرداخت ماهانه 150000 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر ماه جهت اقدام توسط بانک های عامل صورت پذیرد.
2-    با توجه به شعار سال جاری اقتصاد مقاومتی «اقدام و عمل» و تاکید مقامات محترم نظام مبنی بر تسهیل امر ازدواج لازم است بانک ها حداکثر همکاری و مساعدت را با متقاضیان اخذ وام ازدواج داشته باشند. در این ارتباط و جهت کمک به متقاضیان صرفاً یک ضامن معتبر کافی است و لازم است بانک ها به این موضوع توجه کافی مبذول کنند.
3-    مقرر شد بانک های عامل به صورت 15 روز یکبار نسبت به اعلام آمار و عملکرد به بانک مرکزی جهت اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جاری اقدام کنند. بدیهی است در صورت عدم اجرای قانون فوق، مطابق با ابلاغیه های بانک مرکزی ، این بانک در خصوص موضوع تبصره 3 ذیل تبصره 29 قانون بودجه اقدام می کند.
4-    کمیسیون اعتباری بانک مرکزی ضمن تاکید بر اجرای مفاد قانون بر اساس ضوابط و مقررات توسط بانک ها خواستار توجه خاص بانک ها به این موضوع و اهتمام بیشتر در جهت حل مشکلات متقاضیان و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در حداقل زمان ممکن شد.
با عنایت به موارد فوق، خواهشمند است دستور فرمایید ضمن تاکید بر اجرای ابلاغیه به کلیه شعب خود در سراسر کشور، به قید فوریت توزیع استانی سهیمه های ابلاغی شده را به این بانک ارسال کنند. بدیهی است در صورت عدم اعلام موضوع طی یک هفته از تاریخ این ابلاغیه ، بانک مرکزی راساً نسبت به تعیین سهمیه های استانی ان بانک اقدام خواهد کرد.
در خاتمه یادآوری می کند بخش اعتباری ضمن رصد عملیات آن بانک در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و به تبع آن ارائه گزارش عملکرد آن بانک به مقامات مافوق، انتظار دارد همکاری کامل در این زمینه از سوی آن بانک صورت پذیرد.

نتیجه گیری وسبی:

با توجه به متن بخشنامه بالا، موارد زیر از متن بالا استخراج میشه:

اول، اینکه طبق تبصره 29 قانون بودجه سال 95 که مجلس قبل تصویب کرده، بانک مرکزی و بانکها به هیچ عنوان نمیتونن از پرداخت وام 10 میلیون تومانی ازدواج شونه خالی کنن، برای همین و در همین راستا بانک مرکزی هم مرتبا در حال صدور بخشنامه و ابلاغ به بانکهاست که زیرابی نرن و قانون مصوب رو اجرا کنن.

دوم، بانکها در مجموع موظف شدن که ماهی 150 هزار فقره وام ازدواج پرداخت کنند (امیدواریم این اتفاق بیوفته)

سوم، بانکها موظف هستن با یک ضامن معتبر مبلغ 10 میلیون تومانی وام ازدواج رو پرداخت کنن و تا جای ممکن شرایط رو برای متقاضیای وام ازدواج تسهیل کنن(که البته شنیده ها و دیده ها حالی از چیز دیگه ایه)

چهارم، بانکها موظف به پرداخت این مبلغ در حداقل زمان ممکن (که میتونه از یک هفته تا ده روز باشه) هستن(که باز هم کمتر دیده شده)

و نهایتا بانک مرکزی امیدواره که بانکها در اجرای این بخش نامه و تبصره 29 قانون بودجه سال 95، همکاری لازم رو بکنن(که باز تجربه نشون داده که بانکها خیلی خوب همکاری تا الان نکردن و امیدواریم که از این به بعد بکنن)

دوستان عزیزم اگر هنوز ثبت نام وام ازدواج نکردید، پیشنهاد میکنم که در اولین فرصت ممکن این کار رو انجام داده و اگر ثبت نام کردید، برای پیگیری وام ازدواج ، حتما با ما در تماس باشید ، مطمئن باشید ما در کنار شما هستیم.

Comment ( 1 )

  1. امیرعلی
    1395/05/17 at 21:33

    نتیجه گیری جالبی کردی وسبی جون، دمت گرم

Leave a reply

Captcha Click on image to update the captcha .

  • توجه! سرویس ویژه مشاوره ، فقط مختص اعضاء و بمدت محدود ارائه میگردد.