Register Now

Login


Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login


Register Now

دوست خوبم، اگر متقاضی وام ازدواج هستید، و یا برای وام اقدام کردید ولی هنوز موفق به دریافت وام ازذواج نشدید، فورا ثبت نام کنید تا از مشاوره تصصی ما بصورت کاملا رایگان برخوردار شده و سریعتر وامتون رو بگیرین...

طرح ضربتی وام ازدواج بانک مرکزی

طرح ضربتی وام ازدواج بانک مرکزی

آپدیت 29 شهریور

بانک مرکزی باتوجه به اینکه برخی متقاضیان تعیین شعبه شده تاکنون نسبت به تکمیل مدارک خود در شعب بانک‌ها اقدام نکرده‌اند، طرح ضربتی اعطای وام ازدواج را به مدت دو هفته تا تاریخ ۱۵ مهرماه ۱۳۹۶ تمدید کرد. (لینک خبر)

————————————————————————————————————————————————

امروز در سایت اصلی بانک مرکزی خبری منتشر شد با این عنوان “طرح ضربتی بانک مرکزی برای وام ازدواج / مناطق محروم در اولویت دریافت هستند“، لذا بر آن شدیم که هم برای مخاطبهای عزیزمون توی سایت وسبی، راهنمای وام ازدواج منتشر کنیم هم تحلیل خودمون رو از این حرکت ارائه کنیم، امیدواریم که این طرح ضربتی وام ازدواج و این خبر راهگشای تمامی عزیزان متقاضی وام ازدواج باشه.

میر محمد صادقی

 

 

خوب ابتدا شما رو دعوت به مطالعه متن خبر میکنیم:

بانک مرکزی با هدف کاهش صف دریافت کنندگان وام ازدواج با همکاری ۱۱ بانک، طرح  ضربتی اعطای این وام را از ابتدای مردادماه تا پایان شهریورماه در دست اجرا دارد. با اجرای این طرح تعداد افراد در صف به حداقل ممکن کاهش می یابد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، مدیرکل اعتبارات این بانک، صبح امروز در نشست خبری خود ضمن اعلام این مطلب افزود: بانک مرکزی در این طرح می کوشد با کمک بانک های ملی ایران، صادرات ایران، تجارت، ملت، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون، قرض الحسنه مهر ایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان و با ابلاغ سهمیه های مربوط به هر بانک، صف دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را به کمتر از ۵۰ هزار نفر برساند.

سید علی اصغر میرمحمد صادقی با تاکید بر اجرای قطعی تفاهم نامه بین بانک مرکزی و بانک های عامل این طرح و تسهیل در امر پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج گفت: بانک های عامل این طرح برای هر فقره وام ازدواج صرفا باید یک نفر ضامن معتبر اخذ کنند.

این مقام مسئول بانک مرکزی با اشاره به اینکه بانک های عامل این طرح، باید اعطای وام ازدواج به مناطق محروم را در اولویت قرار دهند، تصریح کرد: این طرح با اولویت پرداخت وام به مناطق محروم و افرادی که زمان بیشتری را در صف انتظار سپری کردند، انجام می شود.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی در راستای اجرای بند (ج) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۶ موضوع اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تلاش می کند در پایان شهریورماه، متقاضیان در صف دریافت وام ازدواج به حداقل ممکن کاهش دهد.

وی افزود: در حال حاضر صف نیم میلونی برای دریافت وام ازدواج داریم و بانک مرکزی از یک ماه گذشته بررسی کارشناسی را برای از بین بردن این صف آغاز کرده است.

میرمحمد صادقی با اشاره به اینکه ماهانه بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار نفر در سامانه قرض الحسنه ازدواج ثبت نام می کنند، تصریح کرد: تعداد وام های پرداختی بانک ها بین ۷۰ تا ۸۰ هزار فقره در ماه است.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی درخصوص زمان اجرای طرح گفت: این طرح از اول مرداد ماه همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) آغاز می شود و به مدت ۹ هفته ادامه دارد. همچنین برای این طرح نظارت عالیه در نظر گرفته شده و بانک ها باید ابلاغیه خود را به قید فوریت به واحدهای اجرایی ذی ربط ارسال کنند.
مسئول اعتباری بانک مرکزی تصریح کرد: در این طرح بانک ها به دو دسته تقسیم می شوند؛ بانک های عامل مشارکت کننده در طرح که برای این بانک ها سهمیه ای بیش از ۵۰۰ هزار فقره تعیین شده است. دسته دیگر بانک های خصوصی و تخصصی دولتی هستند که بانک مرکزی به این بانک ها ابلاغ کرده حداقل وام پرداختی آنها در طول دو ماه اجرای طرح باید دو برابر حداکثر پرداختی آنها در ماه های اخیر باشد. در واقع این تعداد نیز به سهمیه ۵۰۰ هزار تایی اضافه می شود.

میرمحمد صادقی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا تیرماه بیش از ۳۱۰ هزار فقره وام ازدواج اعطا شده است، گفت: متقاضیان دریافت وام ازدواج از زمان عقد تا دو سال فرصت دارند برای این موضوع اقدام کنند. همچنین زمان مطلوب ثبت نام تا پرداخت وام ازدواج از نظر بانک مرکزی حدود یک ماه است.
به گفته مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی از زمان آغاز به کار سامانه قرض الحسنه ازدواج از سال ۱۳۸۷ تا ۲۵ تیرماه سال جاری ۸ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۶۰۰ نفر، موفق به دریافت ۳۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وام ازدواج شدند. در این میان، بیشترین تعداد دریافت کنندگان در سال ۱۳۹۰ با بیش از یک میلیون و ۳۴۸ هزار نفر و بیشترین رقم مربوط به سال ۱۳۹۵ با حدود ۹ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تاکید کرد: این طرح با منابع قرض الحسنه پس انداز و جاری بانک ها به میزان بیش از ۵ هزار میلیارد تومان انجام می شود و ریالی از منابع بانک مرکزی تزریق نمی شود.
وی با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح، کمبودی در سایر تسهیلات قرض الحسنه اتفاق نمی افتد، گفت: برای اجرای طرح، بانک هایی انتخاب شدند که علاوه بر اینکه اضافه برداشت ندارند بلکه مازاد منابع دارند.
میرمحمد صادقی گفت: بانک های عامل، در طول اجرای طرح، باید آمار عملکرد خود را در پایان هر هفته برای بررسی به بانک مرکزی ارسال کنند.

و اما سخن وسبی در مورد طرح ضربتی وام ازدواج

دوستان گلم، شنیدن این خبر و اینکه بانک مرکزی داره بالاخره یه کارایی برای ساماندهی این اوضاع بی سروسامان وام ازدواج میکنه باعث دلگرمیه، اما اینکه چقدر واقعا بانکها آمادگی اجرای چنین طرحی رو دارن، چقدر هماهنگ و توجیه هستن و اینکه سیستم نظارتی بانک مرکزی تا چه حد آمادگی رسیدگی به تخلفات شعب رو داره، الله و علم.

در کل ما هم ضمن اطلاع رسانی این خبر و طرح به دوستان خوبمون، امیدواریم که این طرح مثل طرح های دیگه ای که مجلس و اعتبارات بانک مرکزی در ضمینه وام ازدواج ارائه کردن، غیر کارشناسی و بدون برنامه نباشه و واقعا نتیجه ی مثبتی برای مردم داشته باشه.

راستی هر جا سوالی و یا ابهامی درمورد وام ازدواج داشتید، چه در مورد نحوه صحیح ثبت نام وام ازدواج، یا پیگیری وام ازدواج، و یا هر سوال دیگه، حتما حتما در بخش سوالات با ما مطرح کنید.

خوشحال میشیم بتونیم ما هم در این راه کمکی به شما کرده باشیم.

با آرزوی بهترین ها برای شما

Comments ( 8 )

 1. قدیر نقی زاده
  1396/04/28 at 12:53

  با سلام
  بنده در شهریورماه 95 درخواست وام ازدواج ازبانک سپه نمودم هنوز تعیین شعبه نشدم هربار پیگیری میکنم بانک سپه اعلام میدارد بودجه نیست شما باید منتظر بمانید تانوبت تان بشود و الان 10 ماه است که در صف وام هستم.استدعا دارم
  1- چه زمانی نوبت این افراد میباشد.
  2- اشکالی ندارد در این طرح جدید ثبت نام کنم .
  سپاسگزار از راهنمایی تان / ممنون09368533627 تماس

  • درود بر شما، بانک سپه جزء بانکهایی هست که بوده که مشکل اعتباری داشته و حدود 1 سال هست که متقاضی های وام ازدواج رو تعیین شعبه نکرده، اما از اونجایی که اسمش جزء 12 بانک اعلام شده تو این طرح هست، قطعا مشکل اعتبارش حل شده و بر اساس نوبت شروع به تعیین شعبه خواهد کرد.
   توصیه ما بشما اینه که به هیچ عنوان ثبت نامتون رو ویرایش نکنید چرا که نوبتتون از بین خواهد رفت، بعد از شروع طرح و گذشت یک هفته الی 10 روز برای پیگیری به سرپرستی بانک سپه واحد اعتبارات تماس بگیرید.

 2. یونسعلی
  1396/04/30 at 12:22

  سلام به نظر شما ثبت نام کنندگان سایر بانکها مثل بانک حکمت که خود سیامانه ثبت نام بانک مرکزی معرفی کرده ازاین امتیاز بهره مند خواهند شد

  • درود بر شما، متاسفانه اسمی از بانکهای خصوصی که قراره تو این طرح شرکت داشته باشند برده نشده، اما شما یک هفته بعد از شروع این طرح، حتما از سرپرستی بانک تون پیگیری کنید و کسب اطلاع کنید.

 3. قدیر نقی زاده
  1396/04/31 at 08:56

  با سلام و احترام
  ممنون از راهنمایی و سرعت عمل در پاسحگویی.

  • درود برشما و سپاس، اگر باز هم سوالی یا ابهامی داشتید میتونید در بخش سوالات مطرح بفرمایید تا یکی از کارشناسهای ما بصورت کامل و جامع پاسخگوی شما و بقیه دوستان عزیز باشه، شاد باشید

 4. با سلام,ببخشین وام ازدواج رو استان میریزه یا شهرمون ,من قبلا با راهنمایی شما موفق ب ثبت نام شدم چون ۹۴/۱۱/۶ عقد کردم بانک قبول نمیکرد تالنم قبول کرده ولی رییس با من لج افتاده چون استان زنگ زدم مرا قبول کردن ,الان ک میرم بانک میگم یک و یکو نیم سال مال شما طول میکشه چیکار کنم به نظرتون؟ممنون از راهنماییتون

  • درود بر شما، اعتبار معمولا به استان داده میشه، استان هم بین شعب تقسیم میکنه، اما در کل شعبه نمیتونه این همه ثبت نام رو نگه داره و وقتی اعتبار براش میاد باید زودتر تکلیف شمارو مشخص کنه، اگر مدارک تو شعبه رو تکمیل کردید و فقط پرداخت وام مونده، با اعلام اعتبار به بانکهایی که نام برده، باید پرداخت شما هم انجام بدن، در غیر اینصورت از بازرسی سرپرستی شعبه میتونید از شعبه شکایت کنید.

Leave a reply

Captcha Click on image to update the captcha .

 • توجه! سرویس ویژه مشاوره ، فقط مختص اعضاء و بمدت محدود ارائه میگردد.