Register Now

Login


Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login


Register Now

دوست خوبم، اگر متقاضی وام ازدواج هستید، و یا برای وام اقدام کردید ولی هنوز موفق به دریافت وام ازذواج نشدید، فورا ثبت نام کنید تا از مشاوره تصصی ما بصورت کاملا رایگان برخوردار شده و سریعتر وامتون رو بگیرین...

تسهیلات ازدواج تا آذر 95 مطابق آمار

تسهیلات ازدواج تا آذر 95 مطابق آمار

آخرین وضعیت تسهیلات ازدواج ، نقل از مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی

به نقل  از مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی، آخرین وضعیت تسهیلات ازدواج بانک مرکزی نسبت به سال گذشته افزایش سه برابری داشته است، برای اطلاع کامل توصیه میشود که متن این خبر و در انتها پی نوشت وسبی را در این ضمینه بخوانید.

متن خبر:

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی صبح روز چهارشنبه 17 آذرماه ، سیدعلی اصغر میرمحمد صادقی مدیرکل اعتبارات این بانک در نشست خبری و در جمع خبرنگاران بااشاره به اینکه بانک مرکزی خود را ملزم و مکلف به ارائه آمار شفاف د قیق می داند گفت: بانک مرکزی در مقاطع زمانی مختلف خود را مکلف به ارائه آمار و اطلاعات دقیق و نیز ارائه عملکرد خود در حوزه های مختلف می داند. براین اساس بخش اعتبارات بانک نیز خود را ملزم به پاسخگویی شفاف و صریح در این حوزه می داند.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی ضمن اشاره به ابلاغ قانون بودجه در سال 1395 و تعیین سقف 10 میلیون تومانی برای تسهیلات ازدواج گفت: همزمان با ابلاغیه قانون بودجه در سال 1395، بانک مرکزی در 4 خرداد ماه و با ابلاغ بخشنامه ای بانک ها را مکلف به پرداخت این تسهیلات از محل قرض الحسنه جاری و پس انداز کرد. همچنین پس از آن و با ابلاغ قانون بودجه بانک مرکزی در قالب ابلاغیه ها و بخشنامه های متعدد در تیر، مرداد ماه سال جاری بر تسریع و تسهیل این پرداخت ها تأکید کرد.

میرمحمدصادقی از افزایش 3 برابری در پرداخت های تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از نظر مبلغی به متقاضیان خبر داد و گفت: از ابتدای فروردین ماه سال 1394 تا 16 آذرماه همان سال تعداد 580 هزار فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان با مبلغی معادل 1750 میلیارد تومان پرداخت شد. از سوی دیگر و در سال 1395 نیز حدود 590هزار فقره وام ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است که از نظر تعدادی نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است اما از نظر مبلغی تاکنون 5 هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است. این امر نشان از به ثمر نشستن تلاش های بانک مرکزی و شبکه بانکی است.

وی با بیان اینکه 805 هزار نفر تا پایان سال 1394 ازتسهیلات قرض الحسنه ازدواج منتفع شده اند گفت: تا پایان سال 1394 مبلغ 2450 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به متقاضیان این طرح پرداخت شده است، این در حالی است که در 8 ماه و نیم سال جاری 5400 میلیارد تومان به واجدین شرایط دریافت این تسهیلات پرداخت شده است، که این امر در نوع خود بی نظیر است و حاکی از رشد 2.2 درصدی نسبت تسهیلات پرداختی ازدواج به سال گذشته است.
وی در ادامه افزود: با ابلاغ رسمی رییس کل بانک مرکزی بانک ها در مرداد ماه بانک ها ملزم به پرداخت 10میلیون تومانی وام ازدواج شدند و از آن زمان و در 90 هزار نفر در مرداد ماه ، 110 هزار نفر در شهریور ماه، 86 هزار نفر در مهر و 86 هزار نفر در آبان ماه سال جاری از تسهیلات تسهیلات قرض الحسنه ازدواج استفاده کرده اند.

همچنین از ابتدای سال جاری تا تاریخ 16 آذر ماه 1395 به 590 هزار نفر تسهیلات اعطا شده است که از این تعداد 472 هزار نفر از تسهیلات 10 میلیون تومانی و 17 هزار نفر از تسهیلات 20 میلیون تومانی ایثارگران بهره مند شده اند. علاوه بر این روزانه 3 هزار و 500 تا 4 هزار نفر از تسهیلات ازدواج و ماهانه نیز 85 تا 100 هزار نفر از این تسهیلات بهره مند می شوند.

تسهیلات ازدواج
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در خصوص این انتقاد که تمامی بانک ها در استان ها اقدام به پرداخت وام ازدواج نمی کنند گفت: در برخی استان ها، متقاضیان به یک بانک بیشتر مراجعه می کنند، درنتیجه هنگامی که حجم متقاضیان این بانک ها زیاد شود، بانک مرکزی به طور خودکار در تهران سامانه را برای آن بانک در استان مربوطه مسدود می کند. چراکه این امر موجب می شود افراد بیشتری در صف طولانی قرار گیرند و باید مدت زمان بیشتری را برای دریافت وام ازدواج در صف صرف کنند. باتوجه به این نکات و پس از کاهش تعداد متقاضیان سامانه مجدداً برای آن بانک باز می شود.

این مقام مسئول بانک مرکزی تعداد متقاضیانی را که تا به امروز در صف دریافت وام ازدواج قرار دارند عنوان کرد: در حال حاضر 642 هزار نفر در صف دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج هستند و از این تعداد 344 هزار نفر در انتظار تکمیل پرونده هستند.

میرمحمدصادقی تعدادتسهیلاتی تسهیلات پرداختی از اواخر سال 87 و هنگام راه اندازی سامانه ازدواج تا این لحظه را بالغ بر 25 هزار و 800 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه ازدواج 8 میلیون و 200 هزار نفر از تسهیلات استفاده کردند. همچنین در سال 93 صرفاً 12 بانک در سامانه این خدمت را ارائه می کرد اما این رقم در حال حاضر به 31 بانک افزایش یافته است. امیدواریم با تلاش های صورت گرفته تا پایان سال جاری این رقم به حدود 1 میلیون و 200 هزارنفر افزایش یابد. و تقریبا موفق شده ایم آنچه قانون‌گذار ما را به انجام آن مکلف کرده است را به سرانجام برسانیم. همچنین بانک ها در تلاشند تا در اسر ع وقت و پس از تکمیل پرونده و باتوجه به منابع خود اقدام به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج کنند.

پی نوشت وسبی :

خیلی مختصر و مفید خدمت جناب آقای صادقی و بقیه دوستان بانک مرکزی عرض میکنیم، که با توجه به تبلیغات گسترده نظام و دستور اکید مقام رهبری در جهت حمایت و تشویق جوانان برای ازدواج، آیا فکر میکنید با دریافت دو ضامن با گواهی کسر حقوق و 20 الی 30 میلیون چک یا سفته جهت ضمانت و کسر مبالغی بسیار بیشتر از کارمزد سالیانه 4% به عناوین مختلف مثل بیمه و …، آیا تمامی زوجهای جوان امکان دریافت تسهیلات ازدواج را دارند؟ آیا اطلاعات دارید که نحوه برخورد بانکها با متقاضیان به چه صورت است؟ از شرایط ضامن مورد درخواست شعبه مطلع هستید؟ اگر بانکها دارای بودجه کافی نیستند و یا تمایلی به پرداخت ندارند، لطفا اطلاع رسانی نمایید تا جوانان با آگاهی و دید باز و اطلاع کامل از وضعیت موجود وام ازدواج ، اقدام به ازدواج کنند. با تشکر، وسبی

Leave a reply

Captcha Click on image to update the captcha .

  • توجه! سرویس ویژه مشاوره ، فقط مختص اعضاء و بمدت محدود ارائه میگردد.